Bezpieczne korzystanie ze schodów – każdego dnia!

Data dodania: 03.01.2018


Jeśli jesteś świeżo upieczonym właścicielem nieruchomości lub dopiero budujesz swój wymarzony dom musisz być świadomy tego, że bezpieczeństwo mieszkania w nim jest jedną z podstawowych kwestii, które musisz wziąć pod uwagę wybierając projekt domu a w następnej kolejności projekt schodów drewnianych lub innych.

Będzie to niezbędny element wyposażenia każdego domu piętrowego, umożliwiający mieszkańcom wygodne korzystanie z jego różnych kondygnacji.

Pamiętaj, że ze schodów korzystamy każdego dnia, a niebezpieczne sytuacje mogą zdarzyć się każdego dnia – nawet w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Chciałbyś uniknąć takich sytuacji i uchronić przed nimi rodzinę? Jest to możliwe, jeśli poznasz szereg wskazówek dotyczących bezpiecznego użytkowania schodów. Po zapoznaniu się z nimi bezpieczne korzystanie z tego elementu domu będzie na wyciągnięcie ręki.
Projekt schodów jest bardzo istotnym wyborem – każdy doświadczony producent schodów jest tego samego zdania. Konstrukcja schodów dopasowana do danego wnętrza pozwoli Ci uniknąć ryzykowanych sytuacji, jednak najczęstszym powodem wypadków na schodach jest zawsze pośpiech. Warto uczulić użytkowników schodów, aby powoli i rozważnie schodzili oraz wchodzili po nich, a wiele sytuacji o niebezpiecznym charakterze was ominie.

schody na wymiar
Każdy pokonywany stopień wymaga szczególnej uwagi – zwłaszcza w trakcie wnoszenia na piętro ciężkich, wielkogabarytowych przedmiotów jak lodówka czy kanapa. Masz wtedy zajęte ręce, więc dobre będzie poprosić drugą osobę o asekurację, ponieważ nie będziesz mógł złapać się poręczy jeśli stracisz w pewnym momencie równowagę.
Jeśli projekt schodów został przez ciebie wybrany pomyśl o ich odpowiednim oświetleniu – to także kwestia, która zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo użytkowania. Zwłaszcza zimą, kiedy zmrok zapada szybko ważne jest, aby stopnie były dobrze widoczne. Projektowanie schodów może uwzględniać również elementy oświetleniowe – powiesz o tym swojemu wykonawcy.
Jaki oprócz pośpiechu jest najczęstszy powód wypadków na schodach? To pozostawione na nich przedmioty, które zdecydowanie powinny mieć inne miejsce. Mowa tu o zabawkach, ubraniach czy innych przedmiotach, których miejsce jest w szafkach lub na półkach. Schody zawsze powinny być możliwie puste!
Równie niebezpieczna co pozostawione przedmioty może być źle dobrana konstrukcja schodów drewnianych. Właśnie z tego powodu takie zadanie jak projekt schodów należy powierzyć osobom, które mają w tym temacie wieloletnie doświadczenie. Producent schodów drewnianych dobierze taki model, który będzie bezpieczny i wygodny. Nie oszczędzaj na materiałach – warto zainwestować w takie o dobrej jakości.

schody poznań – zamów