Jak pielęgnować schody drewniane, aby służyły nam one naprawdę długo?

Data dodania: 03.01.2018


Właśnie zakończyłeś budowę domu i przeszedł czas, aby wybrać idealnie pasujące schody drewniane? Na pewno chciałbyś, aby posłużyły ci dłużej niż kilka lat – niestety wymaga to pewnych nakładów pracy. Schody drewniane zostawione „same sobie” z pewnością zaczną niszczeć, a w efekcie nieestetycznie wyglądać, lub nawet zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

Zniszczenia mogą pojawić się naprawdę szybko – zaledwie po kilku miesiącach lub latach używania schodów. Nie przesadzaj jednak w drugą stronę – mocne środki chemiczne mogą doprowadzić do zniszczenia struktury drewna. Ten artykuł podpowie Ci, jak najlepiej zadbać o schody drewniane!

G2 TEAM

Szukasz dobrych i sprawdzonych preparatów, które pozwolą Ci łatwo i sprawnie zadbać o Twoje schody drewniane? Znajdziesz je w dobrych sklepach, jednak przed użyciem warto wypróbować preparat na niewidocznej części schodów (np. pod stopniami) lub dokładnie zapoznać się z informacjami na opakowaniu, które dokładnie określają skład chemiczny produktu czy to, w jaki sposób on działa. To rozsądne działanie, ponieważ unikasz ryzyka uszkodzenia drewna poprzez nieodpowiedni produkt.

Zdarcie wierzchniej warstwy lakieru jest wynikiem nieodpowiedzialnych działań.
Jak już wspomnieliśmy – aby uniknąć niepotrzebnego stresu i wydatków finansowych – wystarczy dobrze przestudiować skład chemiczny preparatu. Jeśli jednak jesteś jeszcze na etapie takiego wyboru, jak projekt schodów drewnianych – warto udać się do osoby, jak producent schodów. Dzięki dużemu doświadczeniu może on zaproponować ci wykonanie produktu z wysokiej jakości drewna. Nie będzie to z pewnością bardzo ekonomiczne i najtańsze rozwiązanie, jednak warto wziąć pod uwagę, że jest to dość ważna inwestycja, która rozkłada się w czasie. Warto wybrać schody drewniane dobrej jakości, a następnie odpowiednio zabezpieczyć je przez zniszczeniem – w przypadku ewentualnej sprzedaży domu lub jego wynajęcia, zadbane schody będą z pewnością dużym atutem. Dzięki dobrej pielęgnacji przedłużasz trwałość materiału, z jakiego są wykonane schody. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, który pasuje do wielu rodzajów wnętrza. Dzięki temu twoje schody mogą stanowić rewelacyjną ozdobę twojego domu.

producent schodów 


Budujesz lub remontujesz dom, ale nie wybrałeś jeszcze idealnych schodów? To świetny czas, aby zgłosić się do specjalistycznej firmy, gdzie projektowanie schodów to bułka z masłem. Schody na wymiar będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i specyfiki Twojego wnętrza.


Zastanawiasz się nad kwestią odpowiedniej konserwacji schodów? Również tutaj doświadczony producent schodów będzie umiał doradzić ci, jak najlepiej się do tego zabrać, a także dobierze idealny środek dla danego typu materiału. Do wyboru są bejca, różnego rodzaju lakiery czy oleje, które dobrze zabezpieczą powierzchnię drewnianą, sprawią że jej kolor będzie intensywniejszy, a także dobre ochronią przed wszystkimi ewentualnymi uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć każdemu.

produkcja schodów