Kiedy wybrać schody kręte do domu?

Data dodania: 03.01.2018


Czeka Cię budowa nowego domu piętrowego? To czas decyzji, odnośnie wyboru schodów, które idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń. Czym powinieneś zająć się w pierwszej kolejności?

Jeśli jesteś osobą, która znajduje się w trakcie budowy domu jednorodzinnego z piętrem lub poddaszem użytkowym – przed tobą ważna decyzja dotycząca wyboru najlepszych schodów, które będą doskonale wpasowane w przestrzeń twojego budynku. Nie wiesz czym powinieneś zająć się w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że projekt schodów to przedsięwzięcie, w którym chętnie pomoże ci doświadczony producent schodów. To właśnie on podpowie ci jak wybrać najlepszy tym konstrukcji i rodzaj materiału, z którego powinny być wykonane twoje schody drewniane. Warto wiedzieć, że producent schodów może zaoferować ci wiele modeli, które dopasujesz zarówno do charakteru twojego domu, jak i swoich możliwości finansowych. Czy słyszałeś o takim rozwiązaniu jak schody spiralne? Musimy przyznać, że wyglądają one naprawdę rewelacyjnie, a dodatkowo są rozwiązaniem które gwarantuje oszczędność miejsca. Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji odnośnie swoich schodów, warto poznać zalety schodów spiralnych.

schody drewniane  

Konstrukcja schodów spiralnych opiera się na specjalnej belce zwanej również słupem nośnym – to właśnie wokół niego zamontowane zostają stopnie. Rzut projektu takich schodów może przebiegać po okręgu oraz mieć kształt kwadratu – ten drugi stosuje się często w ciasnych pomieszczeniach. Niewielkie domy są urocze, ale nie można w nich zamontować popularnych schodów zabiegowych. W takim przypadku schody kręte będą świetnym wyborem, dzięki któremu zyskasz możliwość oszczędności miejsca. Projekt schodów wachlarzowych można określić jako bardzo oryginalny i sprawdzi się on świetnie w nowoczesnych wnętrzach, urządzonych w stylu minimalistycznym. Jeśli Twój dom będzie miał inny styl – na szczęście schody tego typu są bardzo uniwersalne i dopasują się do każdego rodzaju wnętrza.

Schody drewniane spiralne to świetny wybór do wielu rodzajów domów. Należy mieć na uwadze fakt, że w wielu małych domach jest to jedyne – poza schodami zewnętrznymi – dostępne rozwiązanie. Czy schody spiralne mają same plusy? Z pewnością nie jest to prawdą – schody zabiegowe mogą być dla wielu osób dużo wygodniejszą opcją. Potrzebują one jednak o wiele więcej miejsca i to uniemożliwia ich instalację w wielu domach. Co może być problematyczne przy schodach krętych? Różna szerokość stopni to pierwsza kwestia – zwężają się one przy belce nośnej i mają kształt trójkąta lub trapezu – schody zabiegowe to kształt prostokątny. Poruszanie się po okręgu również może być dla niektórych problematyczne.

wycena schodów