Schody drewniane i aranżacja wnętrz

Data dodania: 31.05.2020


Schody drewniane to element, który można spotkać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w apartamentach lub mieszkaniach piętrowych. Jest to także element wykorzystywany w firmach, które mają więcej kondygnacji.
Gdzie powinny być umieszczone schody drewniane?
W starym budownictwie wykonywane były osobno specjalne klatki schodowe, które prowadziły na wyższe piętra budynku. Dzisiaj schody drewniane umieszcza się z reguły w holu lub w salonie. Tym samym ich wygląd wpływa również na całą aranżację wnętrz. Jeżeli w naszym domu przeważa styl nowoczesny, warto zdecydować się na konstrukcję drewnianą, minimalistyczną. W przypadku wnętrz tradycyjnych można zdecydować się na klasyczny brąz połączony z ozdobnymi poręczami po bokach. Do wyboru mamy wiele modeli, które na pewno idealnie dopasujemy do naszej całościowej aranżacji.
Drewniane schody i ich podział
Schody drewniane można podzielić na kilka grup. Pierwsze z nich to schody drabiniaste, które mają dwie belki policzkowe i stopnice, które są do nich przymocowane. Z reguły umieszczane są w piwnicy lub przy wejściu na strych. Schody policzkowe składają się z się z dwóch belek policzkowych, stopnic i podstopnic. Wiele osób zna schody kręte, które mogą czasem przyprawić o zawrót głowy, jednak doskonale spisują się w miejscach, gdzie jest naprawdę bardzo mało miejsca na tego typu konstrukcje budowlane. Wadą tego rodzaju konstrukcji jest fakt, że bardzo ciężko wnieść coś przez nie na górne partie domu. Aczkolwiek nie oznacza to faktu, że nie należy się na nie decydować.

 

Producent Schodów