Spersonalizowane schody na wymiar

Data dodania: 24.07.2019


Każdy z nas jest wyjątkowy, każdy ma swój osobisty gust i styl, który jest motywem przewodnim we wnętrzu. Jeżeli chodzi o wystrój wnętrza to schody odgrywają w przestrzeni bardzo istotną rolę. Mogą stać one w centralnym punkcie mieszkania i nadawać mu uroku i stylu. Schody drewniane, schody policzkowe, schody samonośne, wspornikowe czy półkowe? Oferta rodzajów i technik wykonania schodów jest naprawdę bardzo duża. Sęk w tym żeby wybrać takie, które nie tylko będą nam pasowały do wystroju, ale i będą funkcjonalne, bezpieczne oraz solidne.

Schody do małego domu

Czasami mamy do zaaranżowania małą przestrzeń, to ważne, aby dobrze przemyśleć tą kwestię. Możemy skorzystać z programów do projektowania wnętrz i sprawdzić jak prezentują się wybrane schody. Najlepiej jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy nie tylko doradzą najbardziej praktyczny rodzaj schodów, ale też idealnie dopasują go do otaczającej przestrzeni. Wybierając model schodów musimy pamiętać o prostocie ich montażu i walorach estetycznych. Dlatego najlepiej wcześniej wykonać projekt wymarzonych schodów.

Schody spiralne, kacze i samonośne

W małych przestrzeniach najczęstszym wyborem klientów są schody spiralne. Schody spiralne jednak potrzebują więcej miejsca niż schody kacze i samonośne. Schody kacze to takie, które wyglądają jak kacze łapy są bardzo wygodnym i komfortowym rozwiązaniem.

Producent schodów na wymiar

Producent schodów na wymiar oferuje szeroki wybór różnorodnych rodzajów i modeli, które są dopasowane do wnętrz. Najpierw pracownicy dokładnie mierzą miejsce, w którym mają powstać schody. Następnie dostosowują ściany i sprawdzają jakie schody można zaproponować danemu klientowi.

Co można umieścić pod schodami?

Kiedy montujemy u siebie w domu schody, zazwyczaj pod nimi zostaje pusta, niewykorzystana przestrzeń. Warto więc zastanowić się i w pełni wykorzystać pomieszczenia, które są w naszym domu. Pod schodami można zrobić schowek na przykład na kurtki albo na przetwory. Pod schodami można również zrobić pralnię postawić pralkę i suszarkę. To idealne miejsce na robienie prania, nie zastawiasz łazienki, a to co jest pod schodami większość gości nawet nie zauważy. Schody można również zaprojektować tak, aby pod nimi były regały z książkami.