Stylizacja schodów

Data dodania: 02.10.2016


Wprowadzając się do nowego domu każdy chce, aby wszystko było zgodnie z jego upodobaniami. Na ścianach można powiesić zdjęcia, meble przemalować, podłogi wyłożyć dywanami, w oknach zamieścić odpowiednie firanki. Przy autorskiej aranżacji wnętrz najczęściej pomijane są schody. A to wielki błąd, ponieważ ten niepozorny element przestrzeni domowej stwarza szerokie pole do popisu – wystarczy ciekawa stylizacja schodów.

Każdy producent schodów powie, że ich produkt to nie tylko przedmiot do poruszania się między kondygnacjami. Odpowiednio zrobiony stanowi indywidualne dzieło sztuki, może stać się ozdobą domu. Jeśli znajdziemy się w posiadaniu domu czy mieszkania ze schodami nudnymi w odbiorze, możemy sprawić sobie mnóstwo radości, samemu dobierając upiększające je akcenty (sprawdź ofertę: schody Szczecin).

Naklejki na schody

Sposobem najbardziej popularnym, a jednocześnie bardzo efektownym, są naklejki na schody. Mogą to być pojedyncze egzemplarze, np. maleńkie motylki czy florystyczne kształty, które tworzą pewien klimat, ale nie dominują. Tą metodą można także zaaplikować naklejki z napisami. Są firmy, które tworzą unikalne produkty na zamówienie. W ten sposób możemy swoje ulubione motto umieścić na pionowych częściach stopni, a każdy, kto będzie się wspinał po schodach, z pewnością go nie przeoczy. Można także wykorzystać całą dostępną powierzchnię i okleić ją danym motywem. Dzięki temu, wchodząc po kolejnych stopniach, możemy odnieść wrażenie stąpania po łące czy kamieniach. Jako motyw stosuje się także popularne dzieła sztuki, co z pewnej perspektywy jawi się jako monumentalny obraz.

Schody a dzieci

Jeśli masz w domu dzieci, fenomenalnym pomysłem będzie pomalowanie pionowych części schodów farbą tablicową. Umożliwi to tworzenie ciekawych wzorów i napisów za pomocą kredy, a gdy się znudzą, można je po prostu zmazać. Niewątpliwie będzie to zajmująca atrakcja dla twoich pociech, a także ich przyjaciół.

Nie każdy jednak ma ochotę bawić się w malowanie i naklejanie. To mimo wszystko czasochłonne, a jeśli nie masz wprawy, wymagające też dużej dozy cierpliwości i precyzji. Na szczęście istnieją nakładki na poszczególne elementu budowy schodów. Mogą one kojarzyć się ze staromodnymi wnętrzami, jednak obecnie można kupić nowocześniejsze wzory, które sprawią, że schody będą wyglądały wyjątkowo. Obecnie produkowane są z klejem lub żelem, które dają gwarancję antypoślizgu. To również dobre rozwiązanie w przypadku dzieci, które, jak wiadomo, zawsze biegają po domu jak szalone.

Majestatyczne wnętrze

Piękne, drewniane schody można także upiększyć długim dywanem. Jest to rozwiązanie dla większych pomieszczeń, w których taka ozdoba dodałaby majestatu, a nie przytłoczyła pomieszczenie lub nadała mu kościelny wygląd. Taki dywan może dać piękny efekt, ale trzeba przy nim uważać. Najlepiej poradzić się producenta schodów w Szczecinie lub innego fachowca, czy taka ozdoba w twoim domu ma rację bytu.

Ozdoby na schody to prosty pomysł na aranżację schodów. Dzięki nim o wiele łatwiej jest uzyskać oczekiwany klimat wnętrza. Można to zrobić samemu albo zaprezentować swój pomysł specjaliście. Produkcja schodów to nie tylko montaż drewnianych stopni. Tym tematem zajmują się ludzie z pasją, którzy znają się na rzeczy, dlatego z pewnością chętnie i dobrze doradzą (polecamy: schody Szczecin).